НАЈНОВО :

ПОКАНА:Денес во 17 00 часот ќе се одслужи акатист на свети Фануриј во Пресвета Богородица во Битола

Share Button

Напомош свети Фануриј

Денес во 17 00 часот ќе се одслужи акатист на свети Фануриј во Пресвета Богородица во Битола, сите сте поканети 

уредник

Related Posts

Утре се празнува Преподобен Гаврил Лесновски

Коментарите се исклучени на Утре се празнува Преподобен Гаврил Лесновски

Create AccountLog In Your Account