Се запалил скопски ресторан – причините се уште не се познати

Share Button

Утрово во 03 часот и 20 минути на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, од засега непознати причини, избувнал пожар во угостителски објект, сопственост на 52-годишниот С.Љ. од Скопје.

Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита, пожарот бил изгаснат.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

уредник

Related Posts

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Коментарите се исклучени на Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Коментарите се исклучени на Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Тепачка во подрумот на Владата

Коментарите се исклучени на Тепачка во подрумот на Владата

Create AccountLog In Your Account