Новост пиши битолскиот Црвен Крст бриши

Новост пиши битолскиот Црвен Крст бриши

Share Button

Црвен крст во Битола од својата официјална страница на Фејсбук ги брише оние коментари кои не им се допаѓаат  дури и кога  не содржат говор на омраза. Новост им напиша коментар и без да одговорат едностано коментарот го избришаа. Ама Хуманоста е пред се нели?  Црвен крст во Битола го тресеа скандали и во 2014 година полицијата поднесе кривична против секретар кој беше осомничен дека украл 2 170 евра.

Во 2016 интернет порталот Охрид Скај објави скандали нови

Зошто Црвен крст насместо да одговори ги брише коментарите?

 

уредник

Related Posts

Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Коментарите се исклучени на Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Create AccountLog In Your Account