Битолчанка починала на Токсикологија од труење со „син камен“

Share Button

Вчера половина час по полноќ на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје, како последица од труење со „син камен“, починала Л.Ш. (58) од Битола.

На 1 септември во 18:30 часот Л.Ш. се јавила во Итна медицинска помош и побарала лекарска помош, по што, поради сериозноста на нејзината состојба, на 2 септември била пренесена на Клиниката за токсикологија при Клинички центар Скопје.

Екипа од СВР Битола извршила увид на местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Напишете коментар