Кај Декорпод во Битола пожар, оштетени се неколку автомобили

Share Button

Денеска напладне кај Декорпод во Битола дојде до пожар кој зафати гаражи  во кој се оштетени неколку автомобили.

Противпожарните екипи пожарот го ставија под контрола

 

уредник

Related Posts

Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Коментарите се исклучени на Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Предвелигденски пуштена во употреба реконструираната битолска фонтана

Коментарите се исклучени на Предвелигденски пуштена во употреба реконструираната битолска фонтана

Create AccountLog In Your Account