Ден: д.м.г

Објави па помогни како и да е најважно е дека сепак функционира

Share Button

По главните улици на Прилеп шетаат магариња

Share Button

фото Ѕид на Сообраќајниот срам

Facebook наскоро ќе ви овозможи да ги „замолчите“ најдосадните пријатели

Share Button

Утре се празнува: Светиот пророк Мојсеј Боговидец

Share Button

СКАНДАЛ Војник на АРМ тепал на крвавиот четврток, па „скриен“ во мисија во Авганистан!?

Share Button

Владата ги повика сите институции и органи да гарантираат слободни и фер избори

Share Button

Донација во Сојузот на слепи лица од Битола обезбедена од NATO Charity Bazaar.

Share Button

Денеска  во 12:00 часот во просториите на Сојузот на слепи лица во Домот за социјални

Исчезнаа жена од Виница и девојка од Скопје

Share Button

Пронајдени 30 килограми марихуана кај Калишта

Share Button

Вчера (15.09.) околу 22,00 часот во атарот на село Калишта-струшко на околу 300 метри од

Во Битола маскирано лице извршило разбојништво

Share Button

На 15.09.2017 година околу 13,30 часот во Битола на ул.„Тошо Даскало“ во домот на М.Т.(79),

Викендов топлотен бран од жолта фаза

Share Button

Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза. Температурата денеска

Е сега бирајте, понуден и татко на град Битола но и мајка. Зоран Илиоски или Наташа Петровска

Share Button

Седница на ДИК за локалните избори

Share Button