Во Гостивар на улица пронајдено тело на мртва жена, најверојатно била убиена

Share Button

Тело на жена чиј идентитет не е познат е најдено на споредна улица во Гостивар.

Случајот бил пријавен утрово откако случаен минувач ја забележал жената како лежи неподвижна на крак од улицата „Иво Лола Рибар“. Набрзо потоа дошла полицска екипа која го обезбедила местото, а бил повикан и јавен обвинител.

Во тек е увид по што треба да биде појасно како настапила смртта и се утврдува идентитетот на жената.

Првичните сознанија се дека смртта на жената настапила по насилен пат. Повеќе информации се најавуваат по завршување на увидот од страна на јавниот обвинител, соопшти МВР.

уредник

Related Posts

Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Коментарите се исклучени на Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

16 годишно девојче од Скопје исчезна

Коментарите се исклучени на 16 годишно девојче од Скопје исчезна

Во полициска акција во Струга разбиена е криминална мрежа за дистрибуција на дрога

Коментарите се исклучени на Во полициска акција во Струга разбиена е криминална мрежа за дистрибуција на дрога

Пред да се запише на факултет положил пет испити

Коментарите се исклучени на Пред да се запише на факултет положил пет испити

Масовна тепачка пред виничко Јакимово. Двајца се во болница

Коментарите се исклучени на Масовна тепачка пред виничко Јакимово. Двајца се во болница

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Коментарите се исклучени на Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Create AccountLog In Your Account