Фото: Гори Шар Планина

Share Button

Пожар изби во шумата на Шар Планина, според фотографиите до кои дојде Курир може да се види чад кој доаѓа од планината. Засега не се познати детали.

уредник

Related Posts

Блокада на патот Градско – Прилеп поради протест

Коментарите се исклучени на Блокада на патот Градско – Прилеп поради протест

Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Коментарите се исклучени на Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Буково денес (фото)

Коментарите се исклучени на Буково денес (фото)

Create AccountLog In Your Account