ГЕРОСКИ ОБОЕН ВО НАЦИОНАЛНИТЕ БОИ „Еве ти шарена револуција“ му порача Палевски

ГЕРОСКИ ОБОЕН ВО НАЦИОНАЛНИТЕ БОИ „Еве ти шарена револуција“ му порача Палевски

Share Button

Бранко Героски, уредникот на „Слободен печат“, кој доби закана за шлаканица на Твитер од Љупчо Палевски, со зборовите „Доста беше за Герица пљуканица; Кога ќе го сретнам ќе лапа шамар, лично, со селфи!#3“

По оваа закана, Героски се обрати на неговиот личен профил дека денеска во 12 часот ќе го чека лицето Љупчо Палевски пред скопскиот локал „Манда“, На местото дојдоа многу луѓе кои беа информирани за закажаниот термин, за да видат што ќе се случи, голем број на новинари и фотографи кои го покриваа настанот

уредник

Related Posts

Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Коментарите се исклучени на Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Македонија земја на Диазепамот се трошат како бонбони!Препишани над милион „диазепами“

Коментарите се исклучени на Македонија земја на Диазепамот се трошат како бонбони!Препишани над милион „диазепами“

Create AccountLog In Your Account