ПОЖАР ВО АТАРОТ НА СЕЛО БАШТЕВО

Share Button

Активен пожар има во атарот на с.Баштево (Крива Паланка). Гори сува трева, папрат, нискостеблеста борова шума. Интервенираат пожарникари од ТППЕ – Крива Паланка, вработени во ШС Осогово и од ДЗС. Состојбата се следи.

уредник

Related Posts

Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Коментарите се исклучени на Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Писмо:Зарем е ова “животот” за сите кој сдс го ветуваше предизборно?

Коментарите се исклучени на Писмо:Зарем е ова “животот” за сите кој сдс го ветуваше предизборно?

Протестот пред Собранието продолжува

Коментарите се исклучени на Протестот пред Собранието продолжува

В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

Коментарите се исклучени на В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

Create AccountLog In Your Account