НАЈНОВО :

Попладнево пожар избувна во Националниот парк Пелистер

Share Button

Попладнево пожар избувна во Националниот парк Пелистер  гори трева и нискостеблеста шума.Надлежните се на терен но тешко пристапен  е теренот затоа се  бараат авиони за гасење

Image result for pozar na Pelister

уредник

Related Posts

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Коментарите се исклучени на Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Коментарите се исклучени на Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Create AccountLog In Your Account