Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи

Share Button

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени.

Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните делови и ќе дува умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи од 6 до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

Според прогнозата на УХРМ, утре ќе дува засилен југозападен ветер и ќе има повремени врнежи од дожд.

Од петок и за време на викендот ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури. Температурите ќе бидат во пораст.

уредник

Related Posts

Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

Коментарите се исклучени на Црквата и православните верници утре го одбележуваат празникот Задушница

На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Коментарите се исклучени на На планинскиот премин Ѓавато се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила во 19.00 часот

Сајтот на македонското Собрание стана двојазичен. Информациите се прво на албански а потоа на македонски

Коментарите се исклучени на Сајтот на македонското Собрание стана двојазичен. Информациите се прво на албански а потоа на македонски

Create AccountLog In Your Account