НАЈНОВО :

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи

Share Button

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени.

Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните делови и ќе дува умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи од 6 до 12, а дневната од 17 до 23 степени.

Според прогнозата на УХРМ, утре ќе дува засилен југозападен ветер и ќе има повремени врнежи од дожд.

Од петок и за време на викендот ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури. Температурите ќе бидат во пораст.

уредник

Related Posts

Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Коментарите се исклучени на Од април во Скопје ќе почне да сообраќа електричен автобус

Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Коментарите се исклучени на Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Create AccountLog In Your Account