Охриѓанец ја претепал сопругата

Share Button

35-годишниот С.И. од Охрид доби кривична пријава за семејно насилство, откако ја претепал сопругата.

Пријавениот, казненото дело го сторил на 23-ти јули оваа година  околу 15 часот и 30 минути во семејна куќа во Охрид. Тој, започнал жестока вербална расправија со неговата сопруга по што и физички ја нападнал удирајќи ја со тупаници во пределот на главата и целото тело.

Од силината на ударите, оштетената се здобила со повреди и набиеници а потоа пренесена во Општата болница во Охрид каде и била пружена неопходна медицинска помош.

уредник

Related Posts

(ФОТО) ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПОЗНАТИОТ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР

Коментарите се исклучени на (ФОТО) ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ПОЗНАТИОТ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Предмалку вооружена престрелка во Чаир – има повредени!

Коментарите се исклучени на ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Предмалку вооружена престрелка во Чаир – има повредени!

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Коментарите се исклучени на Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Коментарите се исклучени на Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Create AccountLog In Your Account