Ден: д.м.г

Литија во Скопје во пресрет на Раѓањето на Пресвета Богородица, заштитничката на градот

Share Button

Еве, Саше за градоначалник…

Share Button

Несекојдневна случка: Мечка ја посети бензинската пумпа во Дебар (ФОТО)

Share Button

Можеби ви звучи неверојатно, но фотографиите во продолжение јасно покажуваат дека мечка посетила една бензиска

Дел од тажната слика после пожарот на Пелистер..

Share Button

Во сета тага и една радост – преживеаното зајаче – на сигурно! Браво за екипата на теренот! – НП Пелистер

Share Button

Во сета тага и една радост – преживеаното зајаче – на сигурно! Браво за екипата

Владата со нов национален план и со подигање на јавната свест ќе ја намалува загаденоста на воздухот

Share Button

Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, на денешната прес-конференција одржана во Владата

До крајот на мандатот на Талески, храмот Свети Нектариј Битолски не се изгради!Ветено – неостварено

Share Button

Според Владимир Талески во Битола предвидени биле 135 проекти а реализирале 500

Share Button

Албанската полиција заплени еден тон марихуана

Share Button

Албанските власти во соработка со италијанската поморска полиција денеска на јадранското крајбрежје запленија еден тон

Рецепт за традиционален македонски ајвар

Share Button

Ајварот е едно од нашите најголеми богатства во традицијата од кое не се откажуваме, дури

Маж паднал од покрив, почина на пат кон скопска клиника

Share Button

Дали се укинува појадокот во студентските домови – Наместо три оброци, ќе се добиваат два, за иста цена

Share Button

Отсега наместо вообичаените три оброци кои им следуваа, идните академски граѓани кои одлучиле да ги

Ќе има ли крај на лудилово и знаеме ли што сакаме?

Share Button

Jovica Merdzanovski пред 7 минути · Skopje, Čair Municipality Ќе има ли крај на лудилово

Утре е Рождество на Пресвета Богородица – празник на Мајката на сите мајки

Share Button

Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој

ИНЦИДЕНТ НА ПАРТИЗАНСКА: Група граѓани ја нападнаа полицијата

Share Button

На 19.09.2017 година околу 23,00 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во непосредна близина на