Албанската полиција заплени еден тон марихуана

Албанската полиција заплени еден тон марихуана

Share Button

Албанските власти во соработка со италијанската поморска полиција денеска на јадранското крајбрежје запленија еден тон марихуана од типот канабис сатива.

Албанската полиција заплени еден тон марихуана

Дрогата е откриена во моторен чамец што пловел под италјанско знаме, при што албанските власти уапсиле две лица, од кои едното било италјански, а другото албански државјанин.

Во моментот на акцијата лицата што се наоѓале на моторниот чамец ја фрлиле дрогата во морето, но полицијата ја пронашла и ја запленија марихуаната.

Акцијата била помогната и од страна на италјанската поморска полиција, која имала информации за шверцот што се подготвувал.

Дрогата била произведена во Албанија, а била намената за италјанскиот наркопазар.

К.М.

уредник

Related Posts

ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Коментарите се исклучени на ЕВЕ КАКОВ Е СЕГА БЕЗИСТЕНОТ ВО СРЦЕТО НА БИТОЛА, КАКО КОЧИНА! (ФОТО)

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

На патниот правец Крива Паланка – с. Огут (Р-2245) поради свлечиште сообраќајот е во прекин.

Коментарите се исклучени на На патниот правец Крива Паланка – с. Огут (Р-2245) поради свлечиште сообраќајот е во прекин.

Create AccountLog In Your Account