ИНЦИДЕНТ НА ПАРТИЗАНСКА: Група граѓани ја нападнаа полицијата

Share Button
На 19.09.2017 година околу 23,00 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во непосредна близина на трговскиот центар „Антико“ при вршење на служба, сообраќајната патрола, поради сторен сообраќаен прекршок сопреле патничко возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ф.А.(34) од Скопје.

Во моментот кога тој излегол од возилото за да им ги даде на увид патните документи на полицајците, непознато лице кое се затекнало на наведеното место физички го нападнал едниот полициски службеник, по што и возачот Ф.А. се приклучил и го удрил, а околу службеното возило се собрале повеќе граѓани и се обиделе да ги попречат полициските службеници во превземањето на понатамошните службени дејствија.
По добиена дојава за настанот, на лице место пристигнале полициски службеници од ПС Карпош, ПС Ѓорче Петров, сообраќајна полиција и Алфа тим, по што Ф.А. е приведен и се превземаат мерки за расветлување на случајот

уредник

Related Posts

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Коментарите се исклучени на Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Коментарите се исклучени на Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Create AccountLog In Your Account