ИНЦИДЕНТ НА ПАРТИЗАНСКА: Група граѓани ја нападнаа полицијата

Share Button
На 19.09.2017 година околу 23,00 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во непосредна близина на трговскиот центар „Антико“ при вршење на служба, сообраќајната патрола, поради сторен сообраќаен прекршок сопреле патничко возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ф.А.(34) од Скопје.

Во моментот кога тој излегол од возилото за да им ги даде на увид патните документи на полицајците, непознато лице кое се затекнало на наведеното место физички го нападнал едниот полициски службеник, по што и возачот Ф.А. се приклучил и го удрил, а околу службеното возило се собрале повеќе граѓани и се обиделе да ги попречат полициските службеници во превземањето на понатамошните службени дејствија.
По добиена дојава за настанот, на лице место пристигнале полициски службеници од ПС Карпош, ПС Ѓорче Петров, сообраќајна полиција и Алфа тим, по што Ф.А. е приведен и се превземаат мерки за расветлување на случајот

уредник

Related Posts

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Коментарите се исклучени на Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Коментарите се исклучени на Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Коментарите се исклучени на За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Коментарите се исклучени на Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Коментарите се исклучени на ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Create AccountLog In Your Account