Маж паднал од покрив, почина на пат кон скопска клиника

Share Button

Во тетовската клиничка болница денес околу 11 часот бил донесен 61-годишниот Е.И. од Палатица со тешки телесни повреди на главата и телото.

По укажаната лекарска помош, итно е упатен на скопските клиники, но на половина пат за Скопје, тој им подлегнал на задобиените повреди.

Шеесет и едногодишниот Е.И. со неговиот 20-годишен внук, непосредно пред тоа, работеле на покрив од куќа на нивен роднина, наеднаш се лизнал и паднал од 10-тина метри височина на бекатонската подлога.

Јавен обвинител, лекар по судска медицина и екипа од СВР Тетово извршиле комплетен увид, а по наредба на јавниот обвинител безживотното тело на Е.И. предадено му е на семејството.

уредник

Related Posts

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Коментарите се исклучени на АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Коментарите се исклучени на Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Петиција против законот за јазици

Коментарите се исклучени на Петиција против законот за јазици

Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

Коментарите се исклучени на Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

Засега нема западнонилска треска во Македонија

Коментарите се исклучени на Засега нема западнонилска треска во Македонија

Create AccountLog In Your Account