БЕГСТВО ОД ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО – ПОЛИЦИЈАТА СО ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА КОЈА СЕ ОДВИВАЛА СИНОЌА

БЕГСТВО ОД ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО – ПОЛИЦИЈАТА СО ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА КОЈА СЕ ОДВИВАЛА СИНОЌА

Share Button

На 20.09.2017 година во 18,50 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во кругот на Казнено поправната установа-Идризово во близина на отвореното одделение забележале дека неовластено влегла С.К.(20) од Скопје и била во придружба на осуденикот Р.Ш. (26) од Скопје, кој потоа се дал во бегство и избегал, додека С.К. била фатена и задржана во дежурните простории во Казнено поправната установа-Идризово.

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Притвореник во битолскиот затвор се обеси

Коментарите се исклучени на Притвореник во битолскиот затвор се обеси

Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Коментарите се исклучени на Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Create AccountLog In Your Account