Битолчани заработија кривични за разбојништво

Share Button

СВР Битола  поднесе кривична пријава против А.Н.(30)  и А.С.(23), и двајцата од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “разбојништво“. Пријавените на 27.07.2017 година околу 21,30 часот во паркот кај Саат кулата во Битола, го удриле со рачка од чадор Л.А. (67) од с.Лабуништа-  струшко, а потоа од неговиот џеб го извадиле паричникот и одзеле 9.390 денари.

Напишете коментар