Битолчани заработија кривични за разбојништво

Share Button

СВР Битола  поднесе кривична пријава против А.Н.(30)  и А.С.(23), и двајцата од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “разбојништво“. Пријавените на 27.07.2017 година околу 21,30 часот во паркот кај Саат кулата во Битола, го удриле со рачка од чадор Л.А. (67) од с.Лабуништа-  струшко, а потоа од неговиот џеб го извадиле паричникот и одзеле 9.390 денари.

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Се урна грчки воен авион

Коментарите се исклучени на Се урна грчки воен авион

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Сиромаштија на сите страни: ФБ статус кој ги потресе социјалните мрежи

Коментарите се исклучени на Сиромаштија на сите страни: ФБ статус кој ги потресе социјалните мрежи

Create AccountLog In Your Account