Директорот на ЦУК м-р Агрон Буџаку, денес беше во работна посета на РЦУК Неготино

Директорот на ЦУК м-р Агрон Буџаку, денес беше во работна посета на РЦУК Неготино

Share Button

Директорот на Центарот за управување со кризи м-р Агрон Буџаку, денес беше во работна посета на РЦУК Неготино. На состанок одржан со вработените беа разгледани преземените мерки и активности во рамките на СУК и соработката со другите институции на локално ниво. Исто така, беа разгледани и потребите од зголемување на човечките и техничките капацитети во РЦУК Неготино.

уредник

Related Posts

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Коментарите се исклучени на Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд

Коментарите се исклучени на Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд

ТВ24:Јане Ченто повторно спроведен во Шутка

Коментарите се исклучени на ТВ24:Јане Ченто повторно спроведен во Шутка

Create AccountLog In Your Account