Излетал од патот со Мазда, ниту возачка имал ниту пак автомобилот бил регистриран

Излетал од патот со Мазда, ниту возачка имал ниту пак автомобилот бил регистриран

Share Button

На 20.09.2017 година во 21,50 часот на автопатот Битола–Прилеп се случила сообраќајна незгода во која М.М. (19) од Прилеп управувајќи патничко возило марка “Мазда“ со прилепски регистерски таблици (и без положен возачки испит и нерегистрирано возило) изгубил контрола над истото, отишол во десно и излетал на десната страна од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Б. (18) од Прилеп, кој бил пренесен во Клиничкиот Центар во Скопје, додека М.М. се здобил со телесни повреди и укажана му била лекарска помош во Општата Болница-Прилеп. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС Прилеп. Се работи на целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Во Скопје со хеликоптер пренесени остатоците од 27-годишно момче од кичевско, обдукцијата треба да ги утврди причините за смртта

Коментарите се исклучени на Во Скопје со хеликоптер пренесени остатоците од 27-годишно момче од кичевско, обдукцијата треба да ги утврди причините за смртта

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Коментарите се исклучени на Во автомобил во Тетово избил пожар, внатре тригодишно дете

Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

Коментарите се исклучени на Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Коментарите се исклучени на Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Коментарите се исклучени на Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Create AccountLog In Your Account