Ден: д.м.г

Битолската подрачна на МЗШВ има нов раководител -Александар Цуцулоски

Share Button

Ленче Николовска додаде 4 нови фотографии. Битолската подрачна на МЗШВ има нов раководител -Александар Цуцулоски.

Најава за канонизацијата на свети Јоаникиј Ракотински

Share Button

МВР:Клевети за наводни вонредни технички прегледи и напади на граѓани

Share Button

Министерството за внатрешни работи остро ги отфрла невистините објавени на дел од интернет порталите и

Ќе нема референдуми за мигрантите на денот на локалните избори

Share Button

ТАЛЕСКИ ЗА ТРАНСПОРТЕР 2:Битола е по модата, па и кривичните пријави на СЈО почнаа од Битола

Share Button

БИТОЛСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ДОДЕЛИ БЛАГОДАРНИЦИ НА ГРАЃАНИ ДОБРОВОЛЦИ КОИ ГАСЕА ПОЖАР НА ПЕЛИСТЕР

Share Button

Александар Ставрев ќе го суди дербито во Битола

Share Button

ТАЛЕСКИ:ОЧЕКУВАМ НОВАТА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ДА ГО ЗАВРШИ ЦЕЛОСНО СТАДИОНОТ ПОД ТУМБЕ КАФЕ

Share Button

Кривична за младоженецот кој отиде по невестата со противпожарно возило

Share Button

Благојче Трповски нов директор на РЕК Битола

Share Button

Игор Југ спроведен во затворот „Шутка“, 8 дена притвор

Share Button

Во Прилеп прегазил пешак и го напуштил местото на настанот

Share Button

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово (ФОТО)

Share Button

ОБРАЗОВАНИЕТО НЕ Е БЕСПЛАТНО, РОДИТЕЛИ ОПРЕМУВААТ УЧИЛНИЦИ И КУПУВААТ СРЕДСТВА ЗА ХИГИЕНА

Share Button

Анкетата на Факултети мк. во која побаравме од родителите да ни напишат што им недостига

Од Стоматолошкиот центар потрошиле 5.000 евра по ресторани

Share Button