Александар Ставрев ќе го суди дербито во Битола

Share Button

Дербито на седмото коло од Првата фудбалска лига што во недела (24 септември) ќе го играат Пелистер и Вардар на стадионот под „Тумбе кафе“ во Битола ќе го суди интернационалецот Александар Ставрев.

Ставрев ќе го суди дербито во Битола

Него ќе му помагаат Марјан Кировски и Дејан Костадинов, додека четврти судија е Марјан Смилкоски. Помошници зад головите ќе бидат Константин Влахо и Кирил Смоковски.

Дуелот на Националната Арена „Филип Втори“ меѓу Работнички и Академија Пандев ќе го суди Димитар Мечкаровски, а главен судија на натпреварот Ренова – Шкупи ќе биде Стојанче Стојанов.

Во Кратово Марјан Стојановски е одрден да го суди дуелот Силекс – Победа, додека натпреварот Скопје – Шкендија ќе го суди Васко Мавров.

уредник

Related Posts

Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Коментарите се исклучени на Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

Коментарите се исклучени на ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

НИНЏУЦУ КЛУБ ОД БИТОЛА НА ТРЕНИНГ ВО ГЕРМАНИЈА

Коментарите се исклучени на НИНЏУЦУ КЛУБ ОД БИТОЛА НА ТРЕНИНГ ВО ГЕРМАНИЈА

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

СКАНДАЛ И ГОЛЕМ СРАМ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО УНИШТУВААТ СПОРТОТ И УСПЕШНИТЕ КЛУБОВИ???

Коментарите се исклучени на СКАНДАЛ И ГОЛЕМ СРАМ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО УНИШТУВААТ СПОРТОТ И УСПЕШНИТЕ КЛУБОВИ???

“Нинџуцу Клуб” Битола:Сработеното во детали за 2017-18, 63 медали од нив 32 златни!Најавуваат уште поголеми успеси

Коментарите се исклучени на “Нинџуцу Клуб” Битола:Сработеното во детали за 2017-18, 63 медали од нив 32 златни!Најавуваат уште поголеми успеси

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Create AccountLog In Your Account