Денес се мажи Каролина Гочева!

Share Button

Каролина Гочева денес ќе го изговори судбоносното “ДА“.

Македонското девојче веќе е спремно за претстојната свадбена церемонија која ќе се случи во Скопје, а на истата покрај семејството ќе присуствуваат и голем број на колеги како шо се Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Калиопи…

 

Пејачката и нејзиниот избраник Михаил Корубин пред да се верат беа една година во врска, а се верија во Италија.

Инаку, Михаил по професија е уметник, има магистрирано ликовна уметност, а неговите дела се ценат, како дома, така и надвор во светот.

уредник

Related Posts

Што се случува во Скопје? Бел чад излегува од под асфалтот во центар кај „Тифани“

Коментарите се исклучени на Што се случува во Скопје? Бел чад излегува од под асфалтот во центар кај „Тифани“

Загатка за генијалци(решение)

Коментарите се исклучени на Загатка за генијалци(решение)

Create AccountLog In Your Account