НАЈНОВО :

НА 13 ОКТОМВРИ ВО ЦРКВАТА СВЕТА НЕДЕЛА ВО БИТОЛА СЕНОЌНО БДЕНИЕ

Share Button

СООПШТЕНИЕ

Возљубени во Христа православни браќа и сестри ве известуваме дека на денот кога го славиме Покровот на Пресветата Владичица наша Богородица и Приснодева Марија, во црквата света великомаченица Недела ќе се отслужи сеноќно бдение на 13 октомври (петок) со почеток во 23 часот. Ги повикуваме сите благочестиви христијани да земат учество на овој тожествен празник на Божјата мајка.
Христос помеѓу нас!

Фотографија на Novost.

уредник

Related Posts

Монахињите од манастирот во Слепче со порака до грчките владици кои протестираат за името!

Коментарите се исклучени на Монахињите од манастирот во Слепче со порака до грчките владици кои протестираат за името!

Најнови фотографии Света Троица (Руска црква ) – Битола

Коментарите се исклучени на Најнови фотографии Света Троица (Руска црква ) – Битола

Create AccountLog In Your Account