КОЗАРОВ:ТАЛЕСКИ ЗА ОТЧЕТ ПОТРОШИЛ 100 000 ЕВРА ПАРИ НА БИТОЛЧАНИ

Share Button
Според пресметките , за 20.000 примероци од издание каков што е отчетот, потребни се 100.000 евра, или 3 до 5 евра од примерок.

– Со овие 100.000 евра, ако се работеше домаќински, ќе се подмиреа дел од долговите што ги имаат битолските училишта – рече Козаров.
изворdokazm.mk

уредник

Related Posts

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на СЈО „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на СЈО „Транспортер“

Create AccountLog In Your Account