Ексклузивно: Бомба експлодираше во Стајковци!

Share Button

Жителите на Стајковци се вознемирени од детонацијата што ја слушнаа вечерва на првиот ден од почетокот на изборната кампања.
Ексклузивно: Бомба експлодираше во Стајковци!

Околу 50-тина жители на населбата се собрани на самото место, а заради паниката што се прошири во тој дел од Скопје, некои од мештаните одлучија децата да ги однесат да преноќат кај свои роднини. Сите говорат за инцидентот и за нарушената безбедност во последниве месеци.

Вечерва околу 21 часот во село Стајковци на ул.18 бр.26 во двор сопственост на А.Н. експлодирала експлозивна направа од која има оштетување на куќата и на ПМВ Рено со скопски регистерски ознаки. Повредени лица нема, а дополнително ќе се врши увид на лице место.

МВР засега не излегува со информација во врска со инцидентот.

 

izvor infocentar.mk

уредник

Related Posts

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Коментарите се исклучени на ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Коментарите се исклучени на Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Коментарите се исклучени на Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Коментарите се исклучени на Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Коментарите се исклучени на На патот Прилеп-Градско кај Камен дол се преврти камион

Create AccountLog In Your Account