На 28 септември треба да започне судењето за “ТРАНСПОРТЕР”, осомничен Талески и уште 21 лице

На 28 септември треба да започне судењето за “ТРАНСПОРТЕР”, осомничен Талески и уште 21 лице

Share Button

 На  28 септември (четврток) – Треба да почне судењето за случајот „Транспортер“ на СЈО, во кој градоначалникот на Битола, Владимир Талески, и уште 21 лице се товарат за злоупотреби со тендерите за превозот на ученици во Битола, со кои го оштетиле буџетот на Општината за околу 300.000 евра. Инаку, против Талески и уште петмина други вработени во Општина Битола истрага под името „Транспортер 2“ води и Основното јавно обвинителство Битола, исто така, за злоупотреба на службената положба поврзана со избор на фирма за превоз на ученици за учебната 2015/2016 година. Овој случај ѝ е доделен на судијката Лидија Петровска/.novost.mk

уредник

Related Posts

Се урна грчки воен авион

Коментарите се исклучени на Се урна грчки воен авион

Бочварски постојано помеѓу своите сограѓани

Коментарите се исклучени на Бочварски постојано помеѓу своите сограѓани

Create AccountLog In Your Account