Пронајден мртов крушевчанецот пријавен за исчезнат

Share Button

Починат маж вчера бил пронајден од полицајци во 11:30 часот во атарот на селото Арилево, Крушевско.

Полицијата информира дека се работи за 84-годишниот Р.С. од Крушево, кој бил пријавен за исчезнат на 2-ри септември.

 

Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од полициска станица Крушево, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

уредник

Related Posts

Со 13 Пакистанци во својот автомобил , осуденик и бегал на македонската полиција

Коментарите се исклучени на Со 13 Пакистанци во својот автомобил , осуденик и бегал на македонската полиција

Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Коментарите се исклучени на Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Инцидент во познат македонски ноќен клуб – полицијата била приморана да пука

Коментарите се исклучени на Инцидент во познат македонски ноќен клуб – полицијата била приморана да пука

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Create AccountLog In Your Account