Пронајден мртов крушевчанецот пријавен за исчезнат

Share Button

Починат маж вчера бил пронајден од полицајци во 11:30 часот во атарот на селото Арилево, Крушевско.

Полицијата информира дека се работи за 84-годишниот Р.С. од Крушево, кој бил пријавен за исчезнат на 2-ри септември.

 

Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од полициска станица Крушево, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

уредник

Related Posts

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ

МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Коментарите се исклучени на МВР: Во протестите повредени седум полицајци и приведени 25 лица

Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Коментарите се исклучени на Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Коментарите се исклучени на Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Create AccountLog In Your Account