Млад скопјанец пронајден мртов во џип оставен во сервис за автостакла

Вчера околу 12.40 часот во Единица за информации и команда Скопје, М.П. пријавил дека во сервис за автомобилско стакло на ул. „Босна и Херцеговина“, во патничко возило „Ленд-Ровер“ со светиниколски регистарски ознаки бил пронајден починат Ј.Д. (37) од населба Радишани Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Напишете коментар