Банкарски службеник од Битола заработи кривична за „несовесно работење во службата“

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.В. (39) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „несовесно работење во службата“.  Пријавениот во својство на банкарски службеник, одговорно лице во банка, во  декември 2010 година, со пропуштање на должен надзор, на Д.К. од Битола и издал две штедни книшки со вкупен износ од 79.451 денари, кои што биле во сопственост на Д.К. од Скопје. 

Напишете коментар