КРШЕЛ ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ ВО ШТАБ НА СДСМ, НАПРАВИЛ ХАОС

Share Button

Ноќва во населаба Расадник – Општина Бутел, беше искршен месниот шатб на СДСМ Бутел.

Непознати сторители или сторител, ги искршил прозорците и влезната врата на штабот, ги искинал постерите и ја оштетил светлечката реклама.

Утрово повикана е полиција и во моментов се прави увид од местото на настанот.

уредник

Related Posts

Петиција против законот за јазици

Коментарите се исклучени на Петиција против законот за јазици

Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Коментарите се исклучени на Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Create AccountLog In Your Account