Радмила Бајовска ја уловивме од друг агол

Share Button

Свежа и насмеана, но во исто време храбра и реална личност , Радмила Бајовска.Имајќи го во предвид нејзиниот работен ангажман, главна сестра во битолската болница овојпат ја уловивме помеѓу граѓаните. Навикната да се посвети на народот како приватно така и професионално, трпелива да ги слуша граѓаните и нивните проблеми но и да ги разбира, тоа е Радмила Бајовска. Ја уловивме помеѓу граѓаните а неа најмногу и е познат поимот живот

 

 

 

Фотографија на Trajkovska Daniela.

Фотографија на Trajkovska Daniela.

Фотографија на Nikola Popovski.

Фотографија на Majlinda Mustafa.

Фотографија на Bale Spasevski.

уредник

Related Posts

Се огласи Владата по протестите за Алмир Алиу

Коментарите се исклучени на Се огласи Владата по протестите за Алмир Алиу

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Коментарите се исклучени на Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Петиција против законот за јазици

Коментарите се исклучени на Петиција против законот за јазици

Create AccountLog In Your Account