ОБВИНЕТАТА КОЈА НЕ ДОЈДЕ ЗА СУДЕЊЕТО НА ТРАНСПОРТЕР , НА 6 НОЕМВРИ ЌЕ ИМА ОПОМЕНА ЗА СТРАЖАРНО ПРИВЕДУВАЊЕ

Share Button

Се одложи првототочиште за судскиот предмет Транспортер, поради што една одобвинетитене се појави во судницата.Имено Ј.Н.Д појаснила дека не успеала да стигне на судското рочиште поради сообраќајна незгода

Судечкиот совет, главната расправа ја одложи за 6 ноември 2017 год. во 11.00 часот за кога ќе испрати и опомена за стражарно приведување за обвинетата која не беше присустна на денешната расправа, стои во соопштението на Кривичниот суд.

С.Анеска

уредник

Related Posts

Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Коментарите се исклучени на Лидерот на ГДУ Петар Колев на средба со ОБСЕ: Македонија да биде една изборна единица, со отворени листи

Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Коментарите се исклучени на Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Времето денес сончево со локална облачност

Коментарите се исклучени на Времето денес сончево со локална облачност

Дали поради договорот помеѓу Скопје и Атина ќе се менува изгледот на битолската фонтана кај Магнолија?

Коментарите се исклучени на Дали поради договорот помеѓу Скопје и Атина ќе се менува изгледот на битолската фонтана кај Магнолија?

Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Коментарите се исклучени на Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Коментарите се исклучени на Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Create AccountLog In Your Account