ПОРАДИ ШТРАЈК СТОЈАТ ВОЗОВИТЕ Битола – Скопје, Скопје – Битола и Скопје – Гевгелија

Share Button

Поради штрајк на вработените од Колска Велес, од 07:00 часот железничкиот сообраќај е во прекин. Моментално стојат возовите кој сообраќаат на релација Битола – Скопје, Скопје – Битола и Скопје – Гевгелија.

Image result for возови

уредник

Related Posts

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Коментарите се исклучени на Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Коментарите се исклучени на Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на планинските премини Ѓавато, Буково и Стража

Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Коментарите се исклучени на Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Create AccountLog In Your Account