СВР Битола поднесе кривична пријава.Доктор давал метадони без документација

СВР Битола поднесе кривична пријава.Доктор давал метадони без документација

Share Button

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Д.(66) од Скопје, сопственик и управител на приватна здравствена установа, доктор по општа медицина, поради основано сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Имено, пријавениот ги пречекорил границите на своите овластувања така што подолг временски период издавал рецепти за набавување метадон на лица за кои не поседува соодветна документација дека се на метадонска терапија, додека за едно лице поседувал некомплетна документација.

Доктор давал метадони без документација

уредник

Related Posts

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Коментарите се исклучени на Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Create AccountLog In Your Account