Среда е неработен ден

Share Button

Среда, 11-ти октомври , Ден на народното востание ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнителное што се и продолжени викенди.

Неработни се:
• 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба,
• 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски”

уредник

Related Posts

Тројца обвинети за настаните од 27 април излегуваат од притвор

Коментарите се исклучени на Тројца обвинети за настаните од 27 април излегуваат од притвор

Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Коментарите се исклучени на Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Продолжуваат протестите – за денес најавен голем, сенароден собир

Коментарите се исклучени на Продолжуваат протестите – за денес најавен голем, сенароден собир

Create AccountLog In Your Account