Човечки череп и коски пронајдени на депонија во Берово

Share Button

Човечки череп и коски најдени се во местото Црвен Брег, во близина на депонија за градежен отпад во Берово.

Човечки череп и коски пронајдени на депонија во Берово

Како што е наведено во полицискиот билтен, завчера околу 14:30 часот во Полициската станица Берово, А.С. (43) од Германија, со престојувалиште во Берово, движејќи се во местото „Црвен Брег“, во близина на депонија за градежен отпад, забележал дел од череп кој
наликувал на човечки.

По вчерашниот извршен увид од екипа од ПС Берово во непосредна близина пронајдена била и вреќа во која имало коски кои наликувале на човечки. Коските биле подигнати од местото на настанот од страна на увидна екипа од ПС-Берово за понатамошна постапка.

уредник

Related Posts

ДЕЈАН ВИТАНСКИ,ПРОФЕСОР НА ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ ВО КИЧЕВО ГИ УЦЕНУВАЛ СТУДЕНТИТЕ СО СЕКСУАЛНИ УСЛУГИ И СО ПАРИ ЗА ДА ПОЛОЖАТ ИСПИТ?!

Коментарите се исклучени на ДЕЈАН ВИТАНСКИ,ПРОФЕСОР НА ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ ВО КИЧЕВО ГИ УЦЕНУВАЛ СТУДЕНТИТЕ СО СЕКСУАЛНИ УСЛУГИ И СО ПАРИ ЗА ДА ПОЛОЖАТ ИСПИТ?!

Тепачка во подрумот на Владата

Коментарите се исклучени на Тепачка во подрумот на Владата

Create AccountLog In Your Account