Воскресна Вечерна Богослужба во храмот Сите Македонски Светители во Битола

Share Button

На 30.09.2017 г., во предвечерието на празникот на Сите Македонски Светители, Седумнаесетта недела по Педесетница, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Воскресна Вечерна Богослужба во храмот Сите Македонски Светители во Битола.

Погледни ги карпите, шумите, мравките и пчелите како се трудат, годишните времиња како се менуваат, како животот врви и тече, па ќе ја запознаеш Божјата милост и сила.

свети Паисиј Светогорец

уредник

Related Posts

Отворен древниот манастир „Св. Јован Крстител“ крај реката Јордан

Коментарите се исклучени на Отворен древниот манастир „Св. Јован Крстител“ крај реката Јордан

ПОСЛАНИЕ ДО РОБЕРТ ПОПОСКИ:МАКЕДОНИЈА ВО 1889 ГОДИНА Е ПРИЗНАЕНА ОД ГРЧАКАТА АКАДЕМИЈА (ФАКСИМИЛИ)!

Коментарите се исклучени на ПОСЛАНИЕ ДО РОБЕРТ ПОПОСКИ:МАКЕДОНИЈА ВО 1889 ГОДИНА Е ПРИЗНАЕНА ОД ГРЧАКАТА АКАДЕМИЈА (ФАКСИМИЛИ)!

Утре е Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

Коментарите се исклучени на Утре е Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

Create AccountLog In Your Account