Партиите итно да престанат со инцидентите повика Чичаковски

Share Button

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Чичаковски денеска упати апел до политичките партии итно да престанат со сите инциденти и порача дека насилството може само да донесе штета на кандидатите, на партијата, на изборниот процес и на државата.

Во име на ДИК, ги повикува надлежните институции да ги расветлат немилите инциденти и да ги казнат сторителите, а сите политички партии да придонесат кон смирување на страстите, да влијаат на своите членови и кон спречување на какво било идно насилство или инциденти.

уредник

Related Posts

УЈП објави нова листа на должници

Коментарите се исклучени на УЈП објави нова листа на должници

Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Коментарите се исклучени на Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

На местото на Ќосето пристигнува Дрво на човекови права!

Коментарите се исклучени на На местото на Ќосето пристигнува Дрво на човекови права!

Матеј не може да оди на училиште – Министерството за здравство не му обезбедило лекови

Коментарите се исклучени на Матеј не може да оди на училиште – Министерството за здравство не му обезбедило лекови

Create AccountLog In Your Account