Пукано кон паркирано патничко возило „Порше“ во Скопје

Share Button

Во периодот од 23.00 часот на 01.10 до 10 часот и 30 минути вчера на улица  „Орце Николов“ во Скопје, непознат сторител испукал неколку проектили од огнено оружје кон паркирано патничко возило „Порше“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Т. од Скопје.

Од проектилите било оштетено ветробранското стакло и дел од хаубата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Коментарите се исклучени на МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Create AccountLog In Your Account