Пукано кон паркирано патничко возило „Порше“ во Скопје

Во периодот од 23.00 часот на 01.10 до 10 часот и 30 минути вчера на улица  „Орце Николов“ во Скопје, непознат сторител испукал неколку проектили од огнено оружје кон паркирано патничко возило „Порше“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Т. од Скопје.

Од проектилите било оштетено ветробранското стакло и дел од хаубата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Напишете коментар