Неколку лица приведени за злоупотреба на субвенции

Share Button

Неколкумина лица денеска се приведени и изведени пред судија на претходна постапка, објави порталот „Судство.мк“. Лицата се приведени под сомневање дека направиле злоупотреба на службената положба и овластување за сторени злоупотреби со земјоделски субвенции.

Според вршителот на должност претседател на Кривичниот суд, Стојанче Рибарев, полицијата со приведување на осомничените започнала уште од девет часот наутро,  но тој не знае колку лица се осомничени и до кога ќе трае приведувањето.

уредник

Related Posts

ВТОР ДЕН ОД РАБОТНАТА ПОСЕТА НА ГДУ ВО БРИСЕЛ

Коментарите се исклучени на ВТОР ДЕН ОД РАБОТНАТА ПОСЕТА НА ГДУ ВО БРИСЕЛ

Бев разочаран изминативе години многу, сега сум бетер

Коментарите се исклучени на Бев разочаран изминативе години многу, сега сум бетер

ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Коментарите се исклучени на ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Create AccountLog In Your Account