Полицијата привела 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски

Share Button

Полицијата привела 36-годишен скопјанец кој се обидел да го испрска со спреј-солзавец Никола Груевски за време на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар.

Лицето се обидело да се качи на бината, додека Груевски зборувал, но бил запрен од обезбедувањето, по што интервенирала полицијата и го привела.

Полицијата спречи напад со спреј-солзавец на Никола Груевски

уредник

Related Posts

Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска од прв ден ја зафатило фобија дали некој ја прислушува?!

Коментарите се исклучени на Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска од прв ден ја зафатило фобија дали некој ја прислушува?!

КРСТОТ НАД ГРАДОТ , СВЕТА НЕДЕЛА И СВЕТА ПЕТКА ВО БИТОЛА (фото)

Коментарите се исклучени на КРСТОТ НАД ГРАДОТ , СВЕТА НЕДЕЛА И СВЕТА ПЕТКА ВО БИТОЛА (фото)

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Коментарите се исклучени на МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

Коментарите се исклучени на ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

Create AccountLog In Your Account