УХМР издаде предупредување за врнежи од дожд и снег!

УХМР издаде предупредување за врнежи од дожд и снег!

Share Button

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 22 до 28 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со температурата од девет до 26 степени.

Во петок ќе биде претежно сончево и топло, а веќе кон крајот на денот се очекува значителна промена на времето кога под влијание на влажен и студен воздушен бран облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе продолжат и во сабота, кога на места ќе бидат пообилни.

уредник

Related Posts

Денеска пред Владата се одржа протест против Законот за јазиците

Коментарите се исклучени на Денеска пред Владата се одржа протест против Законот за јазиците

Мајка од Неготино работи како кловн оти не ја примаат како воспитувач во градинка

Коментарите се исклучени на Мајка од Неготино работи како кловн оти не ја примаат како воспитувач во градинка

Create AccountLog In Your Account