Целосна поддршка даваме на кандидатот Зоран Илиоски и ВМРО-ДПМНЕ, велат од ВМРО-НП

Share Button

Ставот на општинското раководство на ВМРО-НП е јасен и целата поддршка на овие локални избори ја даваат на кандидатот Зоран Илиоснки и партијата ВМРО-ДПМНЕ.

-Александар Делов, носител на листа на Павле Трајанов од последните парламентарни избори и Кире Климевски, шеф на изборниот штаб на Љубе Бошковски поддржани од неколку членови на ВМРО-НП организирале приватна забава на која искажале поддршка на СДСМ. Ставот на општинското раководство на ВМРО-НП е јасен и целата поддршка на овие локални избори ја даваме на кандидатот Зоран Илиоски и партијата ВМРО-ДПМНЕ, велат од ВМРО-НП.

ВМРО Народна партија и претходно соопшти дека на локалните избори ќе го поддржат кандидатот за градоначалник на општина Битола од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, како и советничката листа од таа партија.

-Првата причина е што мислиме дека е добро за демократијата во Република Македонија да нема апсолутна власт една политичка партија. Втората причина е многу поважна, а тоа е дека ние сметаме оти Зоран Илиоски како кандидат за градоначалник и иден градоначалник ќе биде досега најдобриот појавен во овие 27 години во Град Битола, истакнаа од ВМРО-НП.

Неделник Република

уредник

Related Posts

Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Коментарите се исклучени на Манијак се самозадоволува пред ОУ „Љубен Лапе“ во Аеродром (ФОТО)

Законот за ратификација за договорот со Грција тргна од Влада кон Собрание

Коментарите се исклучени на Законот за ратификација за договорот со Грција тргна од Влада кон Собрание

Протестот започна со молитва

Коментарите се исклучени на Протестот започна со молитва

Непознат сторител ги демолирал автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Коментарите се исклучени на Непознат сторител ги демолирал автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Create AccountLog In Your Account