Денеска во Логоварди е погребан Дени Димовски кој беше убиен во Мелбурн пред еден месец

Share Button

Во битолското село Логоварди денеска е погребан Дени Димовски(31) кој пред околу еден месец беше убиен во Мелбурн, Австралија.Димовски пред две години заминал во Австралија.

Димовски беше убиен во тепачка која се случила во ресторанот „Корзо грил хаус” во Мелбурн, кога до смрт бил избоден. Убиството се случило во раните утрински часови, кога група непоканети гости околу 2 часот по полноќ се обиделе да влезат на приватна забава во ресторанот, откако сопственикот на ресторанот се обидел да им ја затвори вратата.

Австралиската полиција соопшти дека откако го избоделе Димовски неколкупати со нож, групата побегнала од местото на настанот. Засега нема информации дали припадниците на групата дошле вооружени, но се верува дека убиецот зел нож од ресторанот.

Вработени во ресторанот изјавиле дека убиениот бил почитуван, лојален гостин кој им станал речиси како семејство.

 

уредник

Related Posts

Зградата во Министерството за правда се запалила од неизгасната цигара или решо?

Коментарите се исклучени на Зградата во Министерството за правда се запалила од неизгасната цигара или решо?

ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Коментарите се исклучени на ВО ЖИВО: Гори Министерството за правда

Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Коментарите се исклучени на Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Create AccountLog In Your Account