Домашни притвори за осомничените за злоупотреба при распределба земјоделски субвенции

Share Button

Домашни притвори  во случајот за злоупотреба   при распределба земјоделски субвенции за кои вчера беше одредена мерката. И последниот кој беше недостапен за органите на прогон Митко Басов се наоѓа во домашен притвор велат извори во МВР, тој бил на патување и се вратил.Од вчера во домашен притвор се наоѓаат и Соња Поповска, Елена Олумчева, Гордана Матеева, Митко Велков и Владимир Столевски.

избот ТВ24

уредник

Related Posts

Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Коментарите се исклучени на Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Коментарите се исклучени на Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Create AccountLog In Your Account