НАЈНОВО :

Камион се преврте на Валандовско брдо, повреден е возачот

Камион се преврте на Валандовско брдо, повреден е возачот

Share Button

Камион со струмички регистарски таблици утрово се преврте на Валандовско брдо, при што e повреден возачот.

Според информациите од СВР Струмица, сообраќајката се случила во 6.45 часот на патот од село Костурино кон Валандово во која учествувал камион „мерцедес“ со струмички регистарски таблици.

Од засега непознати причини камионот се превртел на патот, а возачот се здобил со телесни повреди и е пренесен во Градската општа болница во Струмица.

Сопатникот не побарал лекарска помош.

Во тек е увид на местото на несреќата со цел да се утврдат причините за несреќата.

уредник

Related Posts

Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Коментарите се исклучени на Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Create AccountLog In Your Account