Облачно и студено со повремени врнежи од дожд

Share Button

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), претежно во западните и северните делови. На планините над 1500 м.н.в. ќе има и врнежи од снег. Ќе дува умерен повремено засилен северозападен ветер (на моменти до 70 км/ч).

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд

Дневните температури ќе се движат во интервал од 3 до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со највисока дневна температура до 10 степени.

Од недела следува период на стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

уредник

Related Posts

Според регистарот за педофили во 2012 имало 116 а во 2016 евидентирани само 16 педофили?

Коментарите се исклучени на Според регистарот за педофили во 2012 имало 116 а во 2016 евидентирани само 16 педофили?

Митрополитот Агатангел ќе ги предводи утрешните протести за одбрана на името, државата и идентитетот

Коментарите се исклучени на Митрополитот Агатангел ќе ги предводи утрешните протести за одбрана на името, државата и идентитетот

Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Коментарите се исклучени на Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Create AccountLog In Your Account