СНЕГ ВЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА – еве каде!

Share Button

Како што најавивме веќе од овие утрински часови поради спуштањето на невообичаениот студен воздух од север врнежите од дожд на планините над 1500 м.н.в има врнежи од снег каде се формира снежна покривка. Особено снег паѓа во северозападните планински предели па така ова утро под вистинска снежна бајка осамна скијачкиот центар Попова Шапка.

СНЕГ ВЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА - еве каде!

Врнежите од снег продолжуваат до самиот крај на денов па така ќе дојде до формирање на позначителна снежна покривка а поради силниот северен ветер можна е појава на снежни навеви. Има услови снежната граница да се спушти и под 1400 м.н.в.

уредник

Related Posts

ЕЧИ БИТОЛА НАРОДОТ ПЕЕ “ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ”ПРОТЕСТНИОТ МАРШ ЗАПОЧНА И Е МАСОВЕН

Коментарите се исклучени на ЕЧИ БИТОЛА НАРОДОТ ПЕЕ “ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ”ПРОТЕСТНИОТ МАРШ ЗАПОЧНА И Е МАСОВЕН

Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Коментарите се исклучени на Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Искршени прозорци во партиските простории на СДСМ во Гостивар

Коментарите се исклучени на Искршени прозорци во партиските простории на СДСМ во Гостивар

Во Битола се “погреба, Северна Македонија”

Коментарите се исклучени на Во Битола се “погреба, Северна Македонија”

Повозрасен битолчанец синоќа си исчисти пред својата куќа – ѓубрето го остави кај Драгорот а контејнерите празни

Коментарите се исклучени на Повозрасен битолчанец синоќа си исчисти пред својата куќа – ѓубрето го остави кај Драгорот а контејнерите празни

И во Битола многу високо ниво на загаденост

Коментарите се исклучени на И во Битола многу високо ниво на загаденост

Create AccountLog In Your Account